AB_SimpleFAQ_List

متن سوال :( 1396/02/10)

با سلام و عرض ادب به نظر شما بهترین تمرین برای شروع حس کردن فواید بهشیاری چه تمرینی هست و چه مدت باید ادامه بدیم تا فواید آن را احساس کنیم؟

پاسخ :
 سلام . وقت بخیر. از انجا که تمرینات بهشیاری برای کسب یک مهارت انجام میشوند . "مهارت در اکنون بودن ".با تمرین بیشتر به مهارت شما افزوده میشود . حصول نتایج کاملا بستگی به ویژگی های شخصیتی و جسمانی و نوع تمرین . تداوم در تمرین و مهارت مربی اموزش دهنده شما دارد .به طور متوسط بعد از هشت هفته انجام تمرینات رسمی بهشیاری زیر نظر اساتید  نتایج معنادار و قابل ملاحظه ای در رفتار و سطوح ذهنی پدیدار میشود. تمرین های رسمی بهشیاری همه مفید هستند اما تمرین" نشست و توجه به نفس" در صورت اجرای صحیح و روزانه  از متداول ترین و محبوب ترین و موثر ترین تمرینها محسوب میشود . برای یادگیری فرم صحیح انجام تمرینات میتوتنید در کارگاه های مرتبط شرکت بفرمایید . موفق باشید 
متن سوال :( 1396/02/30)

سلام بنظر شما مهمترین عوامل پیدایش اختلال شخصیت دو قطبی در افراد چیست (جدا از عامل ژنتیک ).چه پترن هایی برای گذشته افراد مبتلا به این اختلال وجود دارد؟

پاسخ :
  اختلال دوقطبي يك اختلال خلقي محسوب ميشود و نه اختلال شخصيت.مهمترين علت ژنتيك است. اما ميتوان به عوامل ديگري از جمله سركوبي هيجان ها مخصوصا خشم و غم اشاره كرد. همچنين دوره هاي مانيك از نظر تكاملي ميتوانند دفاعي در مقابل دوره هاي افسردگي مزمن باشند.
متن سوال :( 1396/03/26)

درباره اعتیاد عاطفی می خواستم بدونم و چرا یک رابطه ناسالم رو بازم ادامه میدم.!

پاسخ :

با سلام... اگر منظورتون از اعتياد عاطفي وابستگي هست؛ وابستگي دلايل زيادي ميتونه داشته باشه... يكي از اين دلايل اختلال شخصيت وابسته هست ؛ اختلال شخصیت وابسته (انگلیسی: Dependent personality disorder) نوعی اختلال شخصیت است که فرد وابستگی فراگیر روانی به افراد دیگر دارد. اختلالات شخصیت عبارت است از مجموعه اختلال‌های روان شناختی که ویژگی اصلی آن‌ها رفتارهای خشک و غیرقابل انعطاف است. این اختلال شخصیت یک وضعیت بلند مدت (مزمن) است که در آن بیمار برای نیازهای عاطفی و جسمی خود به دیگران وابسته است و تنها حداقل دستیابی به سطح طبیعی استقلال دارد.
دلايل ديگري چون ترس از جدايي، عدم اعتماد بنفس، عدم حمايت خانوادگي و اجتماعي ميتونه از دلايل وابستگي و گير كردن در رابطه باشه. كه براي بررسي هاي بيشتر و درمان نياز به مشاوره حضوري هست. و در انتها بايد تعريفتون رو از رابطه ناسالم بيان كنيد. شايد هيچ مشكلي وجود نداشته باشد و الگوي اجتماعي خانوادگي موجب احساس سرزنشگري در شما بشود و رابطه خود را ناسالم خطاب كنيد. كه راه حل ان تغيير باور هاي شناختي است .
متن سوال :( 1396/03/30)

با سلام در مورد معضلات ازدواج من پسری 26 ساله،تحصیلات دیپلم،الان هم مشغول کار هستم پایین ترین رده حقوق توی جامعه طبق اداره کار وهیچ امنیت شغلی ندارم،پول ندارم،از حمایت خانواده هم مرحومم توی این شرایط به دختر داییم علاقه مند شدم ایشون هم 22 ساله و دانشجو رشته روانشناسی هستند بدون در جریان گذاشتن خانواده با دختر داییم در مورد علاقه ام صحبت کردم و ایشون جای اینکه بگن علاقه ایی به ازدواج با من ندارن بی پولی و موقعیت بد و ضعف های من رو به رخم کشیدند لازمه بدونید دختر داییم از شرایط مالی نسبتا خوبی بر برخوردارند میخواستم بدونم نسبت به علاقه ایی که من به این دختر خانم دارم چکار کنم که در گیر ذهنیتها نشم و تو این رابطه آسیب نبینم

پاسخ :
 احساس عشق و علاقه يك احساس و هيجان انساني ومطلوب با هدف ايجاد ارتباط و ساختن فضاي امن براي تعالي ديگر ويژگي هاي انساني و ارگانيسمي مانند تشكيل خانواده و توليد مثل و ارضاي جنسي است فلذا از داشتن و تراوش اين حس در وجودتان بر خويشتن بباليد. ابژه هدف گذاري شده در اين هيجان ( دختر دايي) به علت عدم علاقه و يا عدم پذيرش شرايط شما ؛ شما رادر عملي ساختن  هيجان ناكام گذاشته ؛ شما با پذيزش وجود هر دو حس "عشق "و "ناكامي" در وجودتان و با تكيه و اعتماد بر خويشتن مبني بر  توان حمل هر دو حس ؛ با گذر زمان ميتوانيد از رنج رهايي يابيد. و شايد هدفي ديگر و بهتر براي هيجان عشق خود انتخاب كنيد. موفق باشيد.
متن سوال :( 1396/04/11)

سلام به زندگیم که نگاه میکنم میبینم در اسارت هستم تربیت شدن و کنترل شدن توسط دیگران رفتار و عملی که انجام میدم چه خوب و چه بد در وجود من نهادینه شده و نسبت بهشون آگاه نیستم و گاه این رفتار و عمل باعث می شه که دست به کاری یا حرفی بزنم که در خور شخصیت نا آگاه و آگاهم نیست و نسبت به حرفی که میزنم و کاری که انجام میدم می شینم خودخوری میکنم و خودمو سرزنش میکنم میخواستم بدونم اول چجوری دست از خودخوری و سرزنشه خودم بردارم و دوم چجوری خودمو از اسارت خلاص کنم و سوم چجوری نسبت به رفتار و کارهایی که انجام میدم آگاه آگاه باشم و مطمئن باشم که از عواقبش پشیمون نمی شم

پاسخ :
اين اتفاقات، طرز فكر و طرز برخورد با خودتون در طي سالهاي زندگيتون پيش اومده و با يك روش ساده و ابتدايي و گفتگوي اينترنتي قابل حل و تغيير نيست. به شما شركت در جلسات مشاوره و دوره هاي مايندفولنس رو پيشنهاد ميكنم.
قبلی 1 2 3 4 5  ... بعدی